Veri Kurtarma Hakkında

BİZ VERİLERİNİZİ KURTARIYORUZ!

Fiziksel Zarar Görmüş tüm medyalarınızdan verilerinizi BİZ kurtaramıyorsak, şu an için bir çözümü YOK demektir.

Kendimize ait verileri saklamayı ve onları korumayı istiyoruz. Peki, günümüzde bunu nasıl yapıyoruz? Yıllar önce geçirdiğimiz güzel bir günün tüm detaylarını bilgisayarlarımızda, cep telefonlarımızda ya da hard disklerimizde saklıyoruz. Ya da önemli bir toplantının tüm sonuçları anahtarlığınıza taktığınız USB bellekte saklı. Ya bir gün bu cihazların başına bir şey gelirse? Kırılırsa, düşerse, sıvıya temas eder veya buna benzer birçok küçük felaket senaryosundan birisi başınıza gelirse?

Hayatımızı tamamen dijital bir dünyada yaşadığımız şu zaman diliminde en büyük korkumuz veri kaybı yaşamak. Bu artık sadece büyük şirketler ya da dijital veriler üzerinden işler yürüten işletmeler için değil, bireyleri de etkilemekte olan bir durum.

Yukarıda çok küçük bir kısmından bahsettiğimiz bu felaket senaryolarından herhangi biri başınıza geldiğinde; bu sorunları karşımıza çıkaran teknoloji, bize çözümler de sunmakta.

BİLGİKORU; sahip olduğu deneyim, veri kurtarma teknolojileri, uzman personelleri ve 10 yılı aşan tecrübesi ile sizlere üst düzey veri kurtarma hizmeti sunmaktadır.

Peki, hangi durumlarda veri kurtarma yapılabiliyor?

Her türlü depolama biriminin; su ile temas etmesi, düşerek zarar görmesi, yangın hasarlı olması, güç kaybı sonucu veri kaybı yaşaması gibi durumlarda veri kurtarma hizmeti sağlanmaktadır. Ayrıca dosyaların silinmesi, depolama birimine format atılması, işletim sisteminin yeniden kurulması, RAID yapısının bozulması, sistem geri yükleme, virüs, fidye yazılımı saldırısına maruz kalmış tüm veriler üzerinde veri kurtarma işlemleri gerçekleştirilmektedir.

.

Veri Kurtarma Talep Formu

Lütfen Veri Kurtarma Talep Formunda yer alan tüm hususları eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmanızı, daha sonrasında formu Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresimize onaylı bir şekilde göndermenizi önemle rica ederiz. Onaylanmayan ve imza bulunmayan talepler dikkate alınmamaktadır. Online başvuru yapmanız durumunda herhangi bir içerik ve mail göndermenize gerek yoktur. KVKK Aydınlatma metni için tıklayınız. 

VERİ KURTARMA AŞAMALARI

  • Veri kurtarma işlemleri için web sitemizde yer alan veri kurtarma formu doldurulur.
  • Medyanızı merkez ofisimize teslim edebilir veya kargo yolu ile gönderebilirsiniz.
  • Medyanız üzerinde gerekli analizler yapılarak arıza tespiti yapılır.
  • Arızaya bağlı olarak fiyat belirlenmesi gerçekleştirilir.
  • Veri Kurtarma işlemleri teklif olarak sunulur.
  • Kabulü halinde gerekli işlemler yapılıp verinin kurtarılması işlemine geçilir.
  • Verileriniz yeni bir medyaya yüklenir.
  • Veri kontrolü müşterimiz tarafından gerçekleştirilir.
  • Müşterimizin veriye onay vermesi halinde ödeme işlemleri gerçekleştirilir.
  • Verileriniz teslim edilir.

cihazlar

 • Bozulan harddiski size nasıl ulaştırabilirim?

  Medyanızı ofisimize teslim edebilir veya kargo yoluyla gönderebilirsiniz. Medyanızı sağlam bir şekilde ve darbelerden etkilenmeyecek şekilde paketlemenizi rica ederiz.

 • Silinmiş veya biçimlendirilmiş bir medyadan veri kurtarılabilir mi?

  Tabi ki silinen ve biçimlendirilen medyanız üzerinden veri kurtarılabilir. Verilerinizi sağlıklı bir şekilde kurtarılması için yetkisiz müdahalelerden kaçınmanız gerekmektedir. İşinizi her zaman profesyonellere bırakın.

 • Kıbrıs dışında ikamet ediyorum. Kargo ücretini kim karşılıyor?

  Medyanızı Gazimağusa'da bulunan ofisimize elden teslim edebilirsiniz. Gazimausa ve Kıbrıs dışından tarafımıza iletilen medyalarınızın çift yönlü kargo ücreti sizlere aittir.

 • Hard diskin kafa okuyucuları arızalandı. Verilerin kurtarılması mümkün müdür?

  Tabi ki mümkündür. Hard disk içeriğinde yer alan plaklar büyük bir hasar görmediği müddetçe ve yetkisiz müdahale yapılmadığı sürece verilerinizin tamamı kurtarılabilir.

 • Kişisel ve gizli verilerimin güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?

  BilgiKoru, müşteri ve veri gizliliği için gereken üst seviyede tedbirler alır. Müşterilerimize ait kurtarılan veriler güvenlikli ve internet bağlantısı bulunmayan sunucularımıza aktarılır. Veri kurtarma personellerimizde dahil hiçbir verinin içeriğine bakılmaz. Veri kontrolü dataların Header bilgisine göre gerçekleştirilir. Ayrıca talep edilmesi halinde Gizlilik Sözleşmesi imzalanarak verilerinizin gizliliği konusunda güvence alabilirsiniz.

 • Veri kurtarma işlemleri için fiyat politikanız nedir?

  Veri kurtarmak amacıyla tarafımıza iletmiş olduğunuz medyanızın türü, arızası, yapısı, fiziksel durumu ve yapılacak işlemlere göre fiyatlar değişmektedir. BilgiKoru, fiyatlandırma politikasında her zaman makul fiyatları sizlere sunmaktadır. Hiçbir zaman verilerinizin büyüklüğüne ve önemine göre ücret politikamız bulunmamaktadır.

 • Veri Kurtarma analiz ücreti alıyor musunuz?

  Tarafımıza iletmiş olduğunuz medyanızın türüne ve talep etmiş olduğunuz hizmet içeriğine göre değişkenlik göstermektedir. Bazı medya türlerinde acil veya yerinde işlem talebi yoksa analiz ücreti almıyoruz. Web sitemizden medya türlerinin içeriklerine bakarak hangi medyadan analiz ücreti alınıp alınmadığını görebilirsiniz.

 • Ne tür cihazlardan veri kurtarma işlemleri yapıyorsunuz?

  Hafıza birimi olan tüm cihazlardan veri kurtarma işlemleri yapılmaktadır. Bilgisayar, harddisk, ssd, cep telefonları, hafıza kartları, USB bellekler, güvenlik kamera cihazları, raid yapıları, server, nas, storage gibi tüm cihazlarınızdan veri kurtarma işlemlerini gerçekleştiriyoruz.