Hard Disk

Harddisk

Veri Kurtarma Çözümleri & Harddisk

IDE, SATA, SAS, ATA, AHCI, SCSI, USB

Sabit diskler (harddisk) bilgisayarların ana depolama aygıtlarıdır. Bir veya daha fazla alüminyum ve cam disklerden oluşurlar ve bu durum kapasite ve kullanılan teknoloji ile farklılık gösterir. Bu diskler depolama alanı olarak kullanılmak üzere özel bir manyetik kaplama ile kaplanır. En yaygın türleri SATA, IDE, SAS, SSCI, SSD, SSHD olarak örneklendirilebilir.

Çok yaygın kullanıma sahip olmaları ve çok hassas bir yapıya sahip olmaları nedeni ile sabit diskler çok kolay zarar görebilir ve verileriniz kolaylıkla kaybolabilir.
Peki, BilgiKoru olarak biz sizden zarar görmüş ve veri kaybı yaşanmış bir sabit diski teslim aldığında ne yapıyoruz. Düşme, yangın hasarı alma, sıvı ile temas, güç kaybı gibi durumlarda yaşanan veri kayıplarında bize başvurduğunuzda; uluslararası seviyede kabul gören teknolojilerimiz, mesleki olarak yeterlilik ve deneyim sahibi çalışanlarımız ile veri kaybının türü ne olursa olsun veri kurtarma hizmeti vermekteyiz.
 
 
Veri kurtarma uzmanlarımız, Cleanroom (Temiz oda) ortamında arızalı ve hasarlı diskler üzerinde veri kurtarma işlemleri gerçekleştirirken, cihazın iç kısımlarına ve özellikle plaklara daha fazla toz zerreciklerinin düşmemesini sağlamaktadır. Cleanroom (Temiz oda) ortamı, hard disk veri kurtarma aşamalarında önemli bir faktör olup ve uzmanlarımızın veri kurtarma işlemlerinde en iyi sonuçları elde etmesine yardımcı olmaktadır. Laboratuvarımıza gelen tüm disklere fiziksel müdahele Cleanroom üzerinden gerçekleştirilmektedir. Böylelikle veri kurtarma aşamasında oluşabilecek veri kayıplarını ve bad sectorleri engellemiş olmaktayız. Türkiye'deki en iyi ve en başarılı veri kurtarma uzmanlarımız, her türde hard disklerden veri kurtarabilir.
 

Veri Kurtarma Talep Formu

Lütfen Veri Kurtarma Talep Formunda yer alan tüm hususları eksiksiz ve dikkatli bir şekilde doldurmanızı, daha sonrasında formu Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresimize onaylı bir şekilde göndermenizi önemle rica ederiz. Onaylanmayan ve imza bulunmayan talepler dikkate alınmamaktadır. Online başvuru yapmanız durumunda herhangi bir içerik ve mail göndermenize gerek yoktur. KVKK Aydınlatma metni için tıklayınız.

Ücretlendirme

   • Diskinizin arızalanması veya silinen verilerinizin kurtarılmasına yönelik yapılan işlemlerde analiz ücreti alınmamaktadır.
   • Acil veya yerinde işlem talep edilen hizmetlerin analiz ücreti 60$ + kdvdir. 
   • Bu bedel acil veya yerinde işlem yapılması durumunda peşin ödeme esasına göre belirlenmiş olup hizmetin başlangıcında tahsil edilecektir. Tahsilat yapılmadan analiz işlemlere başlanmayacaktır.
   • Analiz bedelinin ücret iadesi yapılmamaktadır.
   • Analiz sonucunda yapılan işlemlere bağlı olarak kurtardığımız veriler için ayrıca sizlere fiyat teklifi sunulacaktır.
   • Müdahaleli, işlem görmüş, fiziksel arızalı ve çalışmayan diskler için ayrıca ek bir fiyat teklifi sunulacaktır.
   • Detaylı bilgi için lütfen Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. email gönderiniz.